Męska Szafa

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule wykonywane były z lnów oraz bawełnianych płócien. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na umiar w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są hitem, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Zimą warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje nasi klienci z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe. 
Kategoria: Uncategorized